Jak se k nám dostanete a aktuální bezpečnostní pravidla pohybu v budově a jejím okolí

Vysílání Stanice Bubny
Den po válce

Jak přežít konec války
11. 5. v 10:00
Nádražní hala

Země prošla válečným traumatem, má mnoho obětí, zrodily se nové nenávisti, ale také boj o identitu. Památník ticha bude dlouhodobě sledovat téma zavlečených dětí. Reflektujeme koncepční ideologii proti subjektivitě národa jako takového. Sledujeme motivy národnostních nenávistí, které mají svá podobenství ve druhé světové válce.

Hosty budou novinář Jakub Szantó, filmový producent a režisér Václav Marhoul a politický komentátor Alexandr Mitrofanov. Všichni tři hosté mají svou osobní i profesní zkušenost s prostředím, kde se dnes bojuje.

Ukrajina prošla válečným traumatem, má mnoho obětí, zrodily se nové nenávisti, ale také boj o identitu. Památník ticha bude počínaje diskusí Den po válce dlouhodobě sledovat téma zavlečených dětí, reflektovat koncepční ideologii proti subjektivitě národa jako takového a pozorovat motivy národnostních nenávistí, které mají svá podobenství ve druhé světové válce. Hosté v čele s moderátorem publicistou a disidentem komunistického režimu Janem Urbanem budou debatovat na téma paralel válečných motivů na „místě paměti“, odkud před více než osmdesáti lety odjížděly z Prahy židovské transporty. Památník ticha letos tímto i navazuje na spolupráci se Světem knihy v duchu hesla „autoři bez hranic“.

Diskuse je přístupná veřejnosti a bude streamovaná prostřednictvím České tiskové kanceláře on-line: stream z vysílání

V hledišti nádražní haly budou jako vždy přítomni studenti (tentokrát z Gymnázia Jana Keplera), připraveni se ptát významných hostů na otázky, které zajímají středoškoláky.

K osobní účasti nutná rezervace na: rezervace@bubny.org